برترین پکیج تحقیق در مورد سرای دوستی (مرکز کودکان خیابانی)

مقاله درمورد سرای دوستی (مرکز کودکان خیابانی);پروژه دانشجویی سرای دوستی (مرکز کودکان خیابانی); در مورد سرای دوستی (مرکز کودکان خیابانی);تحقیق درباره سرای دوستی (مرکز کودکان خیابانی);مقاله دانشجویی سرای دوستی (مرکز کودکان خیابانی);سرای دوستی (مرکز کودکان خیابانی) ;‌نامه پروپوزال در مورد سرای دوستی (مرکز کودکان خیابانی)

مقاله درمورد سرای دوستی (مرکز کودکان خیابانی) پروژه دانشجویی سرای دوستی (مرکز کودکان خیابانی) در مورد سرای دوستی (مرکز کودکان خیابانی) تحقیق درباره سرای دوستی (مرکز کودکان خیابانی) مقاله دانشجویی سرای دوستی (مرکز کودکان خیابانی) سرای دوستی (مرکز کودکان خیابانی) ‌نامهپروپوزال در مورد سرای دوستی (مرکز کودکان خیابانی) گزارش سمینار در مورد سر

توضیحات :

تحقیق در مورد سرای دوستی (مركز كودكان خیابانی) در 177 صفحه در قالب Word قابل ویرایش.

بخشی از متن :

فصل 1

ویژگیهای جغرافیایی و اقلیمی منطقه

محل مورد نظر برای طراحی، در منطقه 15، شهرداری تهران واقع می‌باشد. مطالعه ویژگیهای اقلیمی پروژه حاضر، بر اساس آمار 15 ساله (1344-1359 هـ .ش) ثبت شده در ایستگاه كلیماتیك مستقر در نمایشگاه بین‌المللی تهران انجام می‌یابد. ایستگاه نمایشگاه بین‌المللی در ارتفاع 1541 متری با عرض جغرافیایی 57 35 شمالی و طول جغرافیایی 25 51 قرار گرفته است.

در ابتدا توضیحاتی كلی در مورد موقعیت جغرافیایی شهر تهران آورده شده و سپس به تفصیل ویژگیهای اقلیمی منطقه مورد نظر بررسی شده است.

هدف از این مطالعات دستیابی به اطلاعاتی است كه از طریق آن، می‌توان معماری بناهای مورد نظر را تا حد امكان با شرایط و مقتضیات اقلیمی انطباق داد و شرایط زندگی و یا بهره‌گیری از فضاهای مجموعه را با وضعیت آب و هوایی محیط تنظیم نمود.

1-1- خلاصه روند دویست ساله توسعه و گسترش شهر تهران

شهر تهران از حدود دویست سال پیش كه پایتخت اعلام شد تا به امروز تحولات بسیاری را از سر گذرانیده است و طی ادوار مختلف توسعه، به كلان شهر كنونی تبدیل شده است. شهر تهران عمدتاً در سه مقطع گسترش یافته است؛ اول در زمان صفویه و قاجاریه، دوم در زمان پهلوی اول و سوم در زمان پهلوی دوم. حركت طبیعی گسترش شهر تهران طی دوران صفویه و قاجاریه و به حكومت رسیدن رضاشاه، دچار تحولات جدیدی شد. وسعت شهر تهران طی دوران كوتاه حكومت وی به سرعت افزایش یافت و از حدود 24 كیلومتر مربع در سال 1301 هـ . ش به حدود 45 كیلومتر مربع در سال 1320 هـ .ش رسید. یعنی مساحت شهر در ظرف كمتر از 20 سال، تقریباً دو برابر شد. هسته مركزی شهر نیز با توجه به جاذبه شمال شهر و شمیرانات به طرف آن كشیده می‌شود، به طوریكه امروزه مركز تهران از بازار به خیابان انقلاب تغییر مكان داده است، یعنی 4 كیلومتر حركت كرده است. در نقشه‌های گسترش شهر تهران در دوره‌های مختلف، این تغییرات به وضوح دیده می‌شود. جمعیت شهر تهران در طی سالهای 1166 هـ . ش تا 1365 هـ . ش از بیست هزار نفر به 6 میلیون نفر رسید. یعنی 300 برابر و وسعت شهر از 2/7 كیلومتر مربع به 620 كیلومتر مربع رسید یعنی وسعت شهر 76 برابر شد. (1)

1-1-1- تاریخچه هسته تاریخی شهر تهران و مراحل توسعه فیزیكی شهر تهران

نام تهران برای نخستین بار در یكی از نوشته‌های تئودوسیوس یونانی در حدود اواخر سده پیش از میلاد به عنوان یكی از اراضی ذكر گردیده و قدیمی‌ترین سند فارسی رد مورد تهران حاكی از آن است كه روستای تهران قبل از سده سوم هجری قمری وجود داشته است پس از حمله مغول و جنگهای داخل شهر ری رو به ویرانی گذاشت (599 هجری قمری) و تهران رو به گسترش نهاد و سیمای شهر را به خود گرفت. ترقی و رشد شهر نشینی در تهران از دوره صفویه آغاز شد و در زمان شاه طهماسب صفوی در تهران بناهای تازه و كاروانسراها و برج‌ها و باروهای مستحكم بنا گردید.

تهران 4 دروازه به نامهای دروازه شمیران دولاب شاه عبدالعظیم و قزوین فضای كالبدی به وسعت 4 كیلومتر مربع را حدوداً تحت حصار طهماسبی قرار داشت.

محلات عودلاجان، بازار، سنگلچ، چال میدان و ارگ سلطنتی از بخشهای قدیمی شهر به شمار می‌آیند در آن زمان تمام اراضی تهران تا شهر روی و نواحی غربی و شرقی از مزارع پوشیده بود.

در اوایل دوره قاجاریه دو دروازه دیگر به نامهای دروازه دولت و عمدیه در این محدوده حصار ایجاد شد در سال 1200 هـ . ق آقا محمدخان قاجار در تهران به تخت نشست و تهران رسماً پایتخت كشور شد. و تحولات زیادی را موجب گردید. تشكیل سلطنت پهلوی سیمای شهر تهران را بار دیگر دچار تحولات زیادی كرد و افزایش جمعیت و به تبع آن ازدیاد وسائط نقلیه شهری باعث گسترش بی وقفه ساخت و ساز در اطراف تهران شد تا جائیكه تمامی 77 آبادی واقع در پهنه اطراف تهران زیر پوشش شهر تهران قرار گرفت.

به علت گران شدن زمین در داخل شهر گرایش ایجاد شهركهای اقماری در اطراف تهران را گسترش داد سیر صعودی جمعیت و توسعه فیزیكی وسعت شهر 4 كیلومتر مربعی را در بدو سلطنت فتحعلی شاه قاجار را به 18 كیلومتر مربع در زمان ناصرالدین شاه و 46 كیلومتر مربع در زمان رضاشاه و 9/716 كیلومتر مربع در حال حاضر را بوجود آورده است.

2-1-1- ساختار جمعیتی شهر تهران

قریب به دو قرن از گسترش شهر تهران و افزایش سریع جمعیت آن می‌گذرد.

در حدود سال 1210 هـ . ق (بلدیه تهران كه از چهار محله تشكیل شده بود) آمار حدود 50 هزار نفر را تخمین زده شده است و اولین سرشماری در سال 1262 شمسی جمعیت شهر 482/106 نفر و در سال 1365 تعداد 6042584 نفر كه محدوده مناطق بیستگانه شهرداری را شامل می‌شده است.

جمعیت ایران بر اساس آمارگیری سال 1370 بالغ بر 55837163 نفر در هر كیلومتر دارای بیشترین میزان تراكم جمعیتی را در كشور شامل می‌شود.

با توجه به اینكه در هر كشور افراد 15 تا 64 ساله كه در تولید ملی شركت دارند، جمعیت فعال آن كشور می‌باشند و گروههای زیر 15 سال و بالای 64 سال معمولاً مصرف كننده محسوب می‌شوند. در این سرشماری جمعیت گروههای زیر 15 سال به كل جمعیت تقریباً در تمام استانهای كشور در صد بالایی را نشان می‌دهد.

2-1- موقعیت جغرافیایی

شهر تهران در دامنه جنوبی كوههای البرز و حاشیه شمالی كویر مركزی ایران، در دشتی نسبتاً هموار واقع شده كه شیب آن از شمال به جنوب است و به وسیله دو رود اصلی كرج در باختر و جاجرود در خاور همراه با رودهای فصلی جعفرآباد یا دربند، دارآباد، دركه و كن كه همگی از شمال به جنوب جریان دارند، مشروب می‌گردد. شهر تهران از نظر جغرافیایی در عرض شمالی 35 و 35 تا 50 و 35 و طول خاوری 4 و 51 تا 33 و 51 قرار دارد و ارتفاعش در جنوب (پالایشگاه تهران) 1160 متر و در نواحی مركزی (پارك شهر) 1210 متر و در شمال (سعدآباد) 1700 متر است. دشت تهران به طور كلی دارای آب و هوایی گرم و خشك است و فقط نواحی شمالی‌اش كه در دامنه‌های كوهستان البرز واقع است، اندكی متعادل و مرطوب می‌باشد.

هوای شهر تهران در تابستان گرم و خشك و در زمستان معتدل و سرد است. حداكثر دمای ثبت شده حدود 44 درجه و حداقل 8/14- درجه و متوسط سالانه آن حدود 7/16 درجه سانتیگراد است. متوسط بارندگی حدود 320 میلیمتر و دامنه تغییرات آن از 200 تا 400 میلیمتر، از سالی به سال دیگر نوسان دارد. از نظر زمین لرزه، تهران جزء مناطق پرزیان (8 تا 10 درجه مركالی) محسوب می‌گردد.

3-1- موقعیت طبیعی

شهر تهران در بخشی واقع شده، كه از نظر طبیعی بزرگترین تغییرات را در كنار خود دارد. دریای مازندران در فاصله جغرافیایی 120 كیلومتری محدوده تهران قرار دارد. رطوبت و بارندگی زیاد در سواحل آن، نواحی سرسبز شمالی را ایجاد نموده و هوای معتدل را به طرف جنوب هدایت می‌كند. سلسله جبال البرز، تهران را از سواحل دریای مازندران جدا نموده و مناظر كوهستانی شمال شهر را به وجود می‌آورد. منطقه تهران در دامنه بلندترین ارتفاعات البرز قرار گرفته، كه از شمال به جنوب دارای شیب‌تندی می‌باشد. برودت هوای كوهستان و اختلاف درجه آن با دشتهای گرم منطقه جنوب تهران، وزش باد خنكی را از جانب شمال به جنوب باعث می‌شود. در جنوب شهر تهران ناحیه بیابانی قرار گرفته و هوای آن گرم و خشك است. در قسمت غربی دشت قزوین قرار گرفته كه یكی از مناطق حاصلخیز جنوب كوههای البرز را تشكیل می‌دهد.

4-1- پهنه‌بندی خطر زمین لرزه در تهران

مطالعات زمین‌شناسی نشان می‌دهد كه اصولاً شهر تهران در منطقه زلزله خیز قرار دارد و با توجه به این نكته، لازم است كه در ساخت و سازهای تهران به این نكته توجه كامل شود. اما در همین رابطه بخش‌هایی از گستره تهران در مناطقی از پهنه زمین لرزه قرار دارند كه لازم است از ساخت و ساز در این نقاط اجتناب شود. این مناطق عموماً در شمال تهران متمركز شده و مجموعه‌ای از این نقاط نیز در جنوب شهر تهران به سمت غرب تمركز یافته‌اند. لذا در تمامی طراحی‌ها، مسئله زلزله خیزی باید مد نظر قرار گیرد. در ایران فعالیتهای مختلفی جهت شناسایی این پدیده مخرب صورت گرفته، كه در نهایت منجر به تدوین آئین‌نامه طرح و محاسبه ساختمانها در برابر زلزله (نشریه شماره 82 مركز تحقیقات ساختمان و مسكن) شده است. با توجه به این آئین‌نامه، سازه باید حتی‌الامكان با پلانی ساده و متقارن طراحی گردد. همچنین باید دارای سیستم فلزی یا بتنی باشد و قدرت انتقال نیروهای زلزله را داشته باشد.

5-1- ویژگیهای اقلیمی

شهر تهران با توجه به موقعیت خاص جغرافیائی از آب و هوای كاملاً متفاوتی در طول سال برخوردار است و با توجه به این موضوع بررسی اقلیمی تهران را در یك مجموعه آماری نمی‌توان نشان داد، تهران به 5 حوزه اقلیمی تقسیم شده است لذا با در نظر گرفتن این مطلب تنها آمار مربوط به حوزه مورد نظر بررسی شده است.

1-5-1- دما

بر اساس امار تحلیل شده 15 ساله ایستگاه نمایشگاه بین‌المللی تهران، سردترین ماه سال، دی با حداقل 4/3- درجه و گرمترین ماه تیر با حداكثر 4/33 درجه است. برای گرمایش با توجه به حرارت پایین می‌توان از وسایل مكانیكی خصوصاً نوع غیر مرطوب آن در ساختمانها استفاده كرد. به طور كلی آب و هوای حوزه شمالی تهران در تابستان نسبتاً مناسب و در زمستان سرد است. مطلق درجه حرارت ثبت شده در طی 15 سال در حوزه شمالی حداقل 5/13- درجه و حداكثر مطلق 39 درجه است. میانگین مطلق درجه حرارت در فصول مختلف سال در این حوزه از 5/7- تا 7/35 تغییر می‌كند.

2-5-1- میزان بارش

بر اساس آمار بارندگی دوره 15 ساله (1344 تا 1359) در حوزه شمالی شهر تهران، میزان بارندگی در این منطقه از 300 تا 500 میلیمتر در فصول مختلف سال متغیر بوده است و حداكثر میزان بارندگی در ماه اسفند به میزان 82 میلیمتر است. در ماههای آذر، دی و بهمن، بارندگی در این حوزه متداول است. ماههای خرداد، تیر، مرداد و شهریور با بارندگی محدود از كم بارانترین ایام در این حوزه می‌باشد. با توجه به نمودار میانگین دمای روزانه و بارش ماهانه، فصل خشك حوزه شمالی، از ماه تیر شروع شده و تا شهریور ادامه می‌یابد. حداكثر مطلق ثبت شده بارندگی طی یك ماه در این حوزه 185 میلیمتر است و میانگین مجموع بارندگی سالیانه در طی این 15 ساله 409 میلیمتر گزارش شده است.

3-5-1- رطوبت نسبی

متوسط حداكثر میزان رطوبت نسبی در حوزه شمالی مربوط به ماههای آذر و دی است كه میزان رطوبت به 76 تا 79 درصد می‌رسد و حداقل آن مربوط به ماههای تیر، مرداد، شهریور می‌باشد كه این میزان بین 40 تا 43 درصد است. از رابطه بین میزان رطوبت و دما استنباط می‌گردد كه ماههای سرد این حوزه دارای رطوبت كافی و در فصول گرم از میزان رطوبت كاسته شده و در حدود نامناسبی قرار دارد.

و…

فهرست مطالب :

مقدمه …………………………………………………………………………………………………

فصل اول :

مطالعات اقلیمی و جغرافیائی منطقه: ……………………………………………………….

1-1- خلاصه روند دویست ساله توسعه و گسترش شهر تهران:…………………..

1-1-1- تاریخچه هسته تاریخی شهر تهران و مراحل توسعه فیزیكی شهر تهران

2-1-1- ساختار جمعیتی شهر تهران ………………………………………………………

2-1- موقعیت جغرافیائی ………………………………………………………………………

3-1- موقعیت طبیعی …………………………………………………………………………..

4-1- پهنه بندی خطر زمین‌لرزه در تهران ………………………………………………..

5-1- ویژگیهای اقلیمی:…………………………………………………………………………

1-5-1- دما ………………………………………………………………………………………..

2-5-1- میزان بارش ……………………………………………………………………………

3-5-1- رطوبت نسبی …………………………………………………………………………

4-5-1- روزهای یخبندان ……………………………………………………………………..

5-5-1- روزهای بارانی ………………………………………………………………………..

6-5-1- باد …………………………………………………………………………………………

7-5-1- تأثیر جهات وزش باد در ساختمان ……………………………………………..

8-5-1- تأثیر جهات تابش خورشید در استقرار ساختمان ………………………….

9-5-1- ارتفاع بناها ……………………………………………………………………………..

10-6-1- بررسی و نتیجه‌گیری از آمارهای موجود جغرافیائی و اقلیمی منطقه

7-1- احكام و ضوابط طراحی معماری ……………………………………………………

منابع و ماخذ فصل اول ………………………………………………………………………….

فصل دوم:

تعریف و تبیین موضوع پروژه و نتیجه‌گیری برای انتخاب موضوع: ……………..

1-2- تعریف و تبیین موضوع ………………………………………………………………..

2-2- تعریف كودك …………………………………………………………………………….

1-2-2- تعریف كودكان خیابانی ……………………………………………………………

3-2- تاریخچه كودكان خیابانی ………………………………………………………………

4-2- وضعیت كودكان خیابانی در جهان …………………………………………………

1-4-2- وضعیت كودكان خیابانی در ایران ………………………………………………

5-2- «كودك در خیابان» و «كودك خیابان» ………………………………………………

6-2- عوامل موثر بر خیابانی شدن كودكان ………………………………………………

7-2- بزهكاری و بزهدیدگی كودكان خیابانی …………………………………………..

8-2- وضعیت بهداشتی كودكان خیابانی ………………………………………………….

9-2- وضعیت روانی- اجتماعی كودكان خیابانی ………………………………………

1-9-2- مدرسه (اجتماع) ……………………………………………………………………..

2-9-2- وضعیت روانی ………………………………………………………………………..

3-9-2- مشكلات رفتاری …………………………………………………………………….

10-2- اقدامات ملی انجام شده در مورد این كودكان …………………………………

1-10-2- سازمان بهزیستی ……………………………………………………………………

2-10-2- شهرداری ……………………………………………………………………………..

3-10-2- سازمان بین‌المللی ………………………………………………………………….

11-2- آمار كودكان خیابانی …………………………………………………………………..

12-2- نتایج بدست آمده از تحقیق دكتر رسول روشن در رابطه با وضعیت زیستی، روانی و اجتماعی كودكان خیابانی ایران ……………………………………………………………………………………………

13-2- مقالات برخی از جرائد در مورد وضعیت نابسامان كودكان خیابانی …..

14-2- نتیجه‌گیری برای انتخاب موضوع فوق ………………………………………….

15-2- پیوست مقالات جرائد در مورد وضعیت نابسامان كودكان خیابانی …….

منابع و ماخذ فصل دوم …………………………………………………………………………

فصل سوم:

مباحث عمومی مرتبط با پروژه:……………………………………………………………….

1-3- مصاحبه با آقای دكتر اقلیما (عضو هیئت علمی دانشكده بهزیستی و توانبخشی كشور)

2-3- مصاحبه با خانم كاووسی (كارشناس قسمت آسیبهای اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران)

3-3- مصاحبه با خانم قلی‌زاده و آقای نریمانی (افراد فعال در رابطه با كمك به این كودكان

4-3- مفاد پیمان‌نامه جهانی حقوق كودك ……………………………………………….

5-3- راهكارهائی برای جلوگیری از بوجود آمدن یا كاهش كودكان
خیابانی ……………………………………………………………………………………………………

6-3- روانشناسی دوران نوجوانی …………………………………………………………..

1-6-3- حالات روانی و عاطفی در نوجوانان …………………………………………..

2-6-3- شناخت خصوصیات فیزیكی كودكان و نوجوانان ………………………….

7-3- كودك، معماری و فضا …………………………………………………………………

1-7-3- دریافت حسی و هوشی فضای معماری ………………………………………

8-3- معماری برای كودكان …………………………………………………………………..

9-3- طراحی فضا با توجه به مشكلات رفتاری و روانی كودكان و
نوجوانان …………………………………………………………………………………………………

منابع و ماخذ فصل سوم ………………………………………………………………………..

فصل چهارم:

بررسی مراكز كودكان خیابانی متناظر با طرح مجموعه مورد نظر خارجی و نقد و بررسی بازدیدهای انجام شده از مراكز داخلی: ………………………………………………………………………………………..

1-4- مراكز خارجی: ……………………………………………………………………………

1-1-4- مراكز كودكان خیابانی تركیه ……………………………………………………..

2-1-4- مراكز كودكان خیابانی كنیا ………………………………………………………..

3-1-4- مراكز كودكان خیابانی برزیل (شهر مارینگا) …………………………………

4-1-4- پروژه ملی كودكان خیابانی فیلیپین (از سال 1986 تا كنون) ……………

5-1-4- مراكز كودكان خیابانی هندوستان ……………………………………………….

6-1-4- مراكز كودكان خیابانی آفریقای جنوبی ………………………………………..

7-1-4- مراكز كودكان خیابانی كانادا ………………………………………………………

2-4- مراكز داخلی: ………………………………………………………………………………

1-2-4- مجتمع خدمات رفاهی- بهزیستی سبزوار ……………………………………

1-1-2-4- موقعیت ……………………………………………………………………………..

2-1-2-4- اجزاء طرح …………………………………………………………………………

3-1-2-4- معرفی كم و كیف معماری طرح ……………………………………………

2-2-4- بازدید و تحلیل مركز كودكان خیابانی قرنطینه یاسر ………………………

3-2-4- بازدید از مراكز بعثت و شبانه‌روزی عاصف …………………………………

4-2-4- بازدید از مراكز كودكان خیابانی اسماعیل محمدی ………………………..

منابع و ماخذ فصل چهارم ……………………………………………………………………..

فصل پنجم:

معرفی سایت پروژه:………………………………………………………………………………

1-5- موقعیت شهری منطقه 15 تهران …………………………………………………….

1-1-5- تراكم جمعیت و كمبود امكانات رفاهی………………………………………..

2-1-5- بررسی وضعیت اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی خانواده‌های ساكن منطقه 15 تهران

2-5- كاربری پیشنهادی در طرح تفضیلی ………………………………………………..

3-5- زمین پروژه و قابلیتهای آن ……………………………………………………………

1-3-5- جنسیت خاك سایت ………………………………………………………………..

2-3-5- آب در منطقه طرح ………………………………………………………………….

3-3-5- كوههای متصرف در منطقه طرح ……………………………………………….

4-3-5- موقعیت گسل زلزله نسبت به منطقه طرح …………………………………..

5-3-5- بررسی معیارهای مربوط به محیط طبیعی و جغرافیا ……………………..

6-3-5- دسترسیهای سایت …………………………………………………………………..

10-5- چكیده …………………………………………………………………………………….

منابع و ماخذ فصل پنجم ……………………………………………………………………….

فصل ششم:

بررسی ابعاد، استانداردها و چگونگی تعیین برنامه‌ریزی فیزیكی: …………………

1-6- تعیین برنامه‌ریزی كالبدی سایت …………………………………………………….

1-1-6- ساختمان اداری ……………………………………………………………………….

2-1-6- ساختمان خوابگاه …………………………………………………………………….

1-2-1-6- قسمت خوابگاه‌ها ………………………………………………………………..

2-2-1-6- آشپزخانه ……………………………………………………………………………

3-2-1-6- محل ذخیره مواد و سردخانه …………………………………………………

4-2-1-6- محل تهیه غذا ……………………………………………………………………..

5-2-1-6- محل طبخ …………………………………………………………………………..

6-2-1-6- محل غذاخوری …………………………………………………………………..

1-6-2-1-6- سرو غذا ………………………………………………………………………..

2-6-2-1-6- سرویسها ………………………………………………………………………..

7-2-1-6- رختكن و سرویسها ……………………………………………………………..

8-2-1-6- محل پارك ماشین و بار انداز …………………………………………………

9-2-1-6- رختشویخانه ……………………………………………………………………….

1-9-2-1-6- منطقه یا آماده‌سازی ………………………………………………………….

2-9-2-1-6- قسمت شستشو ……………………………………………………………….

3-9-2-1-6- قسمت خشك كن …………………………………………………………..

4-9-2-1-6- محل اتوكشی ………………………………………………………………….

3-1-6- ساختمان اجتماعات …………………………………………………………………

1-3-1-6- سالن اجتماعات چند منظوره (آمفی تئاتر سر پوشیده) ………………

2-3-1-6- نمازخانه …………………………………………………………………………….

3-3-1-6- كتابخانه ……………………………………………………………………………..

1-3-3-1-6- جا برای گذاشتن وسائل ……………………………………………………

2-3-3-1-6- مخزن كتاب ……………………………………………………………………

3-3-3-1-6- سالن مطالعه ……………………………………………………………………

4-1-6- ساختمان آموزشی ……………………………………………………………………

1-4-1-6- گالری ………………………………………………………………………………..

2-4-1-6- كلاسهای آموزشی ……………………………………………………………….

3-4-1-6- آتلیه‌ها (كلاسهای هنری) ………………………………………………………

4-4-1-6- سمعی و بصری …………………………………………………………………..

5-1-6- كارگاههای تخصصی ……………………………………………………………….

1-5-1-6- نكاتی در زمینه طراحی و برنامه‌ریزی كارگاهها ………………………..

1-1-5-1-6- محوطه انبار و نگهداری ……………………………………………………

2-1-5-1-6- محوطه تدریس ……………………………………………………………….

3-1-5-1-6- ماشین‌آلات …………………………………………………………………….

6-1-6- غرفه‌های فروش و تریا …………………………………………………………….

7-1-6- فضاهای سبز و ورزشی …………………………………………………………….

8-1-6- نگهبانی …………………………………………………………………………………

2-6- سازه ………………………………………………………………………………………….

3-6- تاسیسات ……………………………………………………………………………………

1-3-6- گرمایش …………………………………………………………………………………

2-3-6- حرارت مركزی ……………………………………………………………………….

3-3-6- تهویه ……………………………………………………………………………………

4-3-6- خنك‌سازی مكانیكی ……………………………………………………………….

5-3-6- تهویه مطبوع …………………………………………………………………………..

4-6- نتیجه‌گیری جهت ریختن برنامه فیزیكی طرح …………………………………

منابع و ماخذ فصل ششم ……………………………………………………………………….

فصل هفتم:

توضیح روند طراحی و شكل‌گیری احجام در سایت …………………………………..

فصل هشتم:

نقشه‌های طراحی شده در مورد سایت سازمان بهزیستی كشور برای استفاده كودكان خیابانی (برای دوستی) ………………………………………………………………………………………………………………

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 177


مطالب تصادفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *