برترین پکیج تحقیق در مورد نانو تکنولوژی

تحقیق در مورد مقاله نانوتکنولوژی;مقاله در مورد نانوتکنولوژی;تحقیق دانشجویی در مورد نانوتکنولوژی

تحقیق در مورد مقاله نانوتکنولوژِی مقاله در مورد نانوتکنولوژِی تحقیق دانشجویی در مورد نانوتکنولوژِی مقاله دانشجویی در مورد نانوتکنولوژِی تحقیق درباره نانوتکنولوژِی درباره تحقیق نانوتکنولوژِی تحقیقات دانش آموزی در مورد نانوتکنولوژِی مقالات دانش آموزی در مورد نانوتکنولوژِی

توضیحات :

تحقیق در مورد نانو تکنولوژی در 53 صفحه در قالب Word قابل ویرایش.

بخشی از متن :

نانو تكنولوژى چیست؟

Nano كلمه اى یونانى به معنى كوچك است كه در فیزیك و ریاضیات نشان دهنده یك میلیاردیم یك كمیت است. چون قطر یك اتم تقریباً به اندازه ۱۰ نانومتر است، این اصطلاح براى مطالعه عمومى روى ذرات اتمى و مولكولى به كار برده مى شود. نانو تكنولوژى عبارت است از توانمندى تولید مواد، ابزارها و تركیبات جدید با تغییر ساختار سطوح مولكولى و اتمى آنها براى ایجاد خواص و ویژگى هاى دلخواه در این مواد. از فن آورى نانو به عنوان «رنسانس فن آورى» و «روان كننده جریان سرمایه گذارى» یاد مى شود.

در حال حاضر بخش هاى دولتى و خصوصى كشورهاى مختلف جهان شامل ژاپن، آمریكا، اتحادیه اروپا، چین، هند، تایوان، كره جنوبى، استرالیا، اسرائیل و روسیه در رقابتى تنگاتنگ بر سر كسب پیشتازى جهانى در لااقل یك حوزه از این فن آورى به سر مى برند و روى هم رفته حدود ۳۰ كشور دنیا در زمینه فن آورى نانو داراى «برنامه ملى» یا در حال تدوین آن هستند، و طى پنج سال گذشته بودجه تحقیق و توسعه در امر فن آورى نانو را به ۳‎/۵ برابر افزایش داده اند. كشورهاى ژاپن و آمریكا نیز فن آورى نانو را مهمترین اولویت كشور خود در زمینه فن آورى اعلام كرده اند.
هرچند آزمایش ها و تحقیقات نانو تكنولوژى ، بیشتر از ابتداى دهه ۸۰ قرن بیستم شروع شده است اما اثرات تحول آفرین، معجزه آسا و باور نكردنى نانو تكنولوژى در روند تحقیق و توسعه باعث شد، نظر تمامى كشورهاى بزرگ به این موضوع جلب شود و فن آورى نانو را به عنوان یكى از مهمترین اولویتهاى تحقیقاتى خویش طى دهه اول قرن بیست و یكم محسوب كنند ورود محصولات متكى بر این فن آورى جهشى بس عظیم در رفاه و كیفیت زندگى و توانایى هاى دفاعى و زیست محیطى به همراه خواهد داشت و موجب بروز جابه جایى هاى بزرگ اقتصادى خواهد شد.
استفاده از این فن آورى در كلیه علوم پزشكى، پتروشیمى، علوم مواد، صنایع دفاعى، الكترونیك، كامپیوترهاى كوانتومى و غیره باعث شده، تحقیقات در زمینه نانو به عنوان یك چالش اصلى و علمى و صنعتى پیش روى جهانیان باشد.

علم و فناوری نانو ( نانو علم و نانو تكنولوژی) توانائی بدست گرفتن كنترل ماده در ابعاد نانومتری (ملكولی) و بهره برداری از خواص و پدیده های این بعد در مواد، ابزارها و سیستم های نوین است. این تعریف ساده خود دربرگیرنده معانی زیادی است. به عنوان مثال فناوری نانو با طبیعت فرا رشته ای خود، در آینده در برگیرنده همه ی فناوریهای امروزین خواهد بود و به جای رقابت با فن آوری های موجود، مسیر رشد آنها را در دست گرفته و آنها را به صورت « یك حرف از علم» یكپارچه خواهد كرد.
میلیونها سال است كه در طبیعت ساختارهای بسیار پیچیده با ظرافت نانومتری ( ملكولی ) – مثل یك درخت یا یك میكروب – ساخته می شود. علم بشری اینك در آستانه چنگ اندازی به این عرصه است، تا ساختارهائی بی نظیر بسازد كه در طبیعت نیز یافت نمی شوند. فناوری نانو كاربردهای را به منصه ظهور می رساند كه بشر از انجام آن به كلی عاجز بوده است و پیامدهائی را در جامعه برجا می گذارد كه بشر تصور آنها را هم نكرده است. به عنوان مثال: ساخت مواد بسیار سبك و محكم برای مصارف مرسوم یا نوورشكستگی صنایع قدیمی همچون فولاد با ورود تجاری مواد نو
كاهش یافتن شدید تقاضا برای سوخت های فسیلیهمه گیر شدن ابر كامپیوترهای بسیار قوی، كوچك و كم مصرف سلاحهای سبك تر، كوچكتر، هوشمند تر، دوربردتر، ارزانتر و نامرئی تر برای رادار شناسائی فوری كلیه خصوصیات ژنتیكی و اخلاقی و استعدادهای ابتلا به بیماری ارسال دقیق دارو به آدرس های مورد نظر در بدن و افزایش طول عمر.

از بین بردن كامل عوامل خطرناك جنگ شیمیائی و میكروبی
از بین بردن كامل ناچیز ترین آلاینده های شهری و صنعتی
سطوح و لباسهای همیشه تمیز و هوشمند

تولید انبوه مواد و ابزارهائی كه تا قبل از این عملی و اقتصادی نبوده اند ،
و بسیاری از موارد غیر قابل پیش بینی دیگر!

دكترDrexler در همایش جهانی نظام علمی در زمینه نانوتكنولوژی اظهار كرده است: “در جهان اطلاعات ، تكنولوژیهای دیجیتالی كپی‌برداری را سریع، ارزان، كامل و عاری از هزینه‌بری یا پیچیدگی محتوایی نموده‌اند. حال اگر همین وضعیت در جهان ماده اتفاق بیافتد چه می‌شود. هزینه تولید یك تن ‌تری بیت تراشه‌های RAM تقریبا” معادل با هزینه بری ناشی از تولید همان مقدار فولاد می‌شود”.
دكترSmalley رئیس هیئت تحقیقاتی دانشگاه رایس و كاشف Buckyballs می‌گوید:

” نانوتكنولوژی روند زیانبار ناشی از انقلاب صنعتی را معكوس خواهد كرد”. در مقدمه مقاله نانوتكنولوژی كه توسط آقایان Peterson و Pergamit در سال 1993 نگاشته شده چنین آمده است:

” تصور كنید قادرید با نوشیدن دارو كه در آب میوه مورد علاقه‌تان حل شده است سرطان را معالجه كنید . یك ابر كامپیوتر را كه به اندازه یك سلول انسان است در نظر بگیرید. یك سفینه فضایی 4 نفره كه به دور مدار زمین می‌گردد با هزینه‌ای در حدود یك خودروی خانوادگی تجسم كنید” .

موارد فوق، فقط تعداد محدودی از محصولات انتظار رفته از نانوتكنولوژی هستند. انسان در معرض یك انقلاب اجتماعی تسریع شده و قدرتمند است كه ناشی از علم نانوتكنولوژی است. در آینده نزدیك گروهی از دانشمندان قادر به ساخت اولین آدم آهنی با مقیاس نانومتری می‌گردند كه قادر به همانندسازی است. طی چند سال با تولید پنج میلیارد تریلیون نانوروبات ، تقریبا” تمامی فرایندهای صنعتی و نیروی كار كنونی از رده خارج خواهند شد. كالاهای مصرفی به وفور یافت‌شده ، ارزان، شیك و با دوام خواهند شد. دارو یك جهش سریع و كوانتومی را به جلو تجربه خواهد نمود. سفرهای فضایی و همانندسازی امن و مقرون به صرفه خواهند شد. به این دلایل و دلائلی دیگر، سبكهای زندگی روزمره در جهان بطور زیربنایی متحول خواهد شد و الگوی رفتاری انسانها تحت‌الشعاع این روند قرار خواهد گرفت.

فهرست مطالب :

نانو تكنولوژى چیست؟

تاریخچه نانوتكنولوژی:

یك نانومتر چیست؟

چرا این مقیاس طول اینقدر مهم است؟

آیا موضوع نانوتكنولوژی كاملاً جدید است؟

منافع نانوتكنولوژی چیست؟

نانوتکنولوژی و صنعت نفت

علوم محاسباتی و علم نانو

سه فناوری تسخیركننده

ابزارهای جدید برای كارهای ظریف

نانوسیم ها و درمان سرطان پروستات

نانوفناوری و کروماتوگرافی

نانو ربات های سه بعدی در لباس سربازان ضد سرطان

كاربردهای نانو در پزشكی

کاربرد نانو تکنولوژی در صنعت غذا

کاربرد فناوری نانو در تولید مواد غذایی

نانو غذاهای ایمن و بی خطر

جمع بندی در باره نانو غذاهای ایمن و بی خبر

ایجاد پلاستیك های جدید در صنعت بسته بندی با فناوری نانو

معرفی رشته نانو شیمی

ویژگی مهم و منحصر به فرد علوم و فناوری نانو با رویکرد شیمی

نانو پودرها

-عملیات ناپیوسته

عملیات نیمه پیوسته یا پیوسته

نتیجه‌گیری (نانو پودرها)

نانوفیلترها و ماشین‌های نانو

  • میکرو سیال
  • نانو بیوپروسس

نانو سنسور‌های بیو آنالیزی

بیوتكنولوژی و بهداشت

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 53


مطالب تصادفی