برترین پکیج دانلود پاورپوینت انتقال فناوری در صنعت خودرو

فناوری صنعت خودروسازی;انتقال فناوری در صنعت خودرو;چند مدل ارائه شده جهت انتقال فناوری;شاخص مهم در انتقال فناوری;سه جنبه ی مهم شیوه های انتقال تکنولوژی;روش های انتقال تکنولوژی;شیوه های مدرن انتقال تکنولوژی

فناوری صنعت خودروسازی انتقال فناوری در صنعت خودرو چند مدل ارائه شده جهت انتقال فناوری ۲ شاخص مهم در انتقال فناوری سه جنبه ی مهم شیوه های انتقال تکنولوژی روش های انتقال تکنولوژی شیوه های مدرن انتقال تکنولوژی

فهرست مطالب
مقدمه
اجزای اصلی صنعت خودرو
پیشینه خودروسازی در ایران
انتقال فناوری
چند مدل ارائه شده جهت انتقال فناوری
۲ شاخص مهم در انتقال فناوری
سه جنبه ی مهم شیوه های انتقال تکنولوژی
برخی از عوامل تاثیرگذار برنحوه انتقال تکنولوژی
روش های انتقال تکنولوژی
شیوه های مدرن انتقال تکنولوژی
نگاهی به شرکت های خودروساز داخلی و تکنولوژی های انتقال یافته در آن ها
جمع بندی
مقدمه
صنعت خودرو به دلیل ارتباط با بیش از ۶۰ صنعت دیگر ، به «لوکوموتیو صنایع»مشهور است.
صنعت خودرو، به لحاظ نقش حساس آن در چرخه زندگی افراد جامعه، ضریب سودآوری بالا، اشتغالزایی و گردش مالی وسیع، مورد علاقه و رقابت بسیاری از کشورها و شرکتهای بزرگ بین المللی میباشد. این صنعت به سبب پیوند عمیقی که با سایر بخشهای اقتصادی و صنعتی دارد و همچنین از پیشرفته ترین تکنولوژی جهان بهره مند میباشد، از اهمیت ویژه ای برخوردار است . صنعت خودروسازی یکی از مهمترین صنایع ایجادکننده ارزش افزوده در اقتصاد هر کشور میباشد. این صنعت به دلیل دارا بودن حلقه های پیشین و پسین و گسترده بودن زنجیره تأمین آن، در برخی از کشورها جز صنایع مادر و استراتژیک قلمداد میگردد و دارای پتانسیل بالایی در ایجاد اشتغال و نقشی مؤثر در رشد و توسعه اقتصادی، صنعتی و فناوری کشور ایفا میکند. با این وجود، صنعت خودرو در کشور همچنان با مشکلات بسیاری مواجه میباشد، به طوری که به رغم تجربه بیش از ۴۰ سال ،هنوز جایگاه مشخص و قابل اتکایی در ساختار اقتصادی و صنعتی کشور ندارد.
پیشینه خودروسازی در ایران
اولین بار در سال ۱۲۸۰دو دستگاه اتومبیل کالسکه ای از بلژیک مقدمه ای برای حضور خودرو در ایران شدکه با سرعت نسبتا بالایی متقاضیان خود را پیدا کرد. با گذشت کمتر از ۲۰ سال، تعداد خودروهای موجوددر کشور به بیش از یکهزار و در سال ۱۳۲۴ به بیش از ده هزار دستگاه رسید. ورود صنعت خودروسازیبه داخل کشور از سال ۱۳۳۶ و با تاسیس اولین کارخانه مونتاژ خودرو در ایران اتفاق افتاد. از آن پستحولات این صنعت در ایران رامیتوان به ۴ دوره ی کلی تقسیم کرد:
۱- سال ۱۳۵۶-۱۳۳۶:
با همکاری خودروسازان اروپایی و امریکایی، صنعت مونتاژ خودرو وارد ایران شد .در اواخر دهه ی۳۰ کارخانه های کوچکی برای مونتاژ محدود خودروهای جیپ و فیات شکل گرفتند تا اینکه به طورجدی تر کارخانجات صنعتی ایران ناسیونال در ۱۲ مهرماه ۱۳۴۱ ایجاد ودر ۲۸ اسفند ۱۳۴۲مورد بهرهبرداری قرار گرفت.
و……………….
فایل پاورپوینت ۳۶ اسلاید

فرمت فایل: ppt

تعداد صفحات: 36


مطالب تصادفی