برترین پکیج مطالعه، توصیف و تحلیل معماری قلعه شاخ زرین آباد ایلام به صورت word

ایلام دوره ساسانی قلعه شاخ قلعه شیاخزرین آباد پهله

این مجموعه بی نظیر به معرفی و تجزیه و تحلیل معماری قلعه شاخ زرین آباد ایلام به همراه مقایسه بنا با بناهای مشابه به صورت word به همراه نقشه، نقشه های سه بعدی از قلعه،تصاویر و می پردازد

مطالعه ، توصیف و تحلیل معماری قلعه شاخ زرین آباد ایلام به صورت word در 40 صفحه

قلعه شاخ یکی از قلعه های وسیع و مهم منطقه دراستان ایلام شهرستان دهلران بخش زرین آباد و در 10کیلومتری جنوب غرب روستای بردی قرار گرفته است که دارای باروی عظیمی به طول 1550 متر می باشد . وسعت این قلعه درحدود 8 هکتار می باشد که وضعیت توپوگرافی منطقه وعوارض زمین جهت ساخت آن در نظرگرفته شده است ، این قلعه یکی از شاهکارهای دوره ساسانی است که با استفاده از مصالح بومی سنگ و گچ نیم کوب ساخته شده . از ویژگی های مهم قلعه دیوارهای قطور آن، سیستم هدایت آب سطحی به بیرون از قلعه، برج و باروهای بلند و سیستم آب رسانی به داخل قلعه می باشد . قلعه شاخ به عنوان یکی از قلعه های مهم و کوهستانی منطقه است که بر سر راه های باستانی متعدد منطقه از جمله راه باستانی سیمره به تیسفون واقع شده و همچنین با قلعه های دیگر ساسانی منطقه نزدیکی و ارتباط داشته است.

این مجموعه بی نظیر به معرفی و تجزیه و تحلیل معماریقلعه شاخ زرین آباد ایلامبه همراهمقایسه بنا با بناهای مشابهبه صورت word به همراه نقشه، نقشه های سه بعدی از قلعه،تصاویر و … می پردازد.

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 40


مطالب تصادفی